فروش جوجه شتر مرغ
فروش جوجه مرغ بومی
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
ویزای کانادا
تور پوکت
تور تایلند
تور کانادا
راهنماي گردشگري كانادا راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي گردشگري كانادا

درباره كانادا :

كانادا  كشوري در شمال قاره آمريكاي شمالي است كه از ده استان (فدرال) و يازده مركز اداري و سه قلمرو تشكيل شده‌است. اين كشور از اقيانوس اطلس تا اقيانوس آرام و از شمال تا اقيانوس منجمد شمالي گسترده است. بخش زيادي از خاك كانادا به دليل سرماي هوا و نزديكي به قطب شمال، خالي از سكنه است.
هرچند كانادا پس از روسيه بزرگترين كشور جهان است، اما جمعيت آن تنها حدود يك پنجم جمعيت روسيه مي‌باشد. نزديك به ۹۰ درصد از جمعيت اين كشور در امتداد مرز جنوبي آن، تا فاصله ۲۰۰ كيلومتري آمريكا زندگي مي‌كنند. پرجمعيت‌ترين شهرهاي كانادا به ترتيب تورنتو، مونترآل و ونكوور مي‌باشند.
كانادا منابع طبيعي فراواني دارد. آب و هواي آن سرد و در بيشتر نقاط قطبي است. البته آب و هوا در بخش جنوب غربي، جايي كه شهر ونكوور در آن قرار دارد، معتدل است. آبشار نياگارا، پهناورترين آبشار جهان هم در اين كشور قرار دارد.
پايتخت سياسي كانادا : شهر اتاوا
واحد پول رسمي كانادا : دلار كانادا
زبان رسمي كانادا : فرانسوي به همراه زبان انگليسي، دو زبان رسمي در كشور كانادا محسوب مي‌شوند.

پيش شماره : 001

آب و هوا : آب و هواي كانادا سرد و در بيشتر مناطق قطبي است.در قسمت جنوب غربي،جايي كه شهر ونكوورقرار دارد معتدل است. بهارفصل باراني در بسياري از نقاط كانادا است. دماي هوا در طول روز به تدريج بالا مي رود ولي شب ها خنك است. ميانگين دماي هوا ۱۲ درجه سانتي گراد بالاي صفر است.

در تابستان در قسمت هاي جنوبي كانادا دماي هوا به طور معمول بالاي ۲۰ درجه سانتي گراد است و گاهي اوقات به بالاي ۳۰ درجه نيز مي رسد.زمستان همه مناطق، آب و هوايي سرد و يخبندان دارند. دماي برخي مناطق گاهاً به ۲۵- درجه زير صفر مي رسد و اين در حالي است كه سواحل غربي كانادا يعني ساحل جنوبي بريتيش كلمبيا (مثل ونكوور)، به علت جريان هواي گرم و مرطوب اقيانوس آرام ، معتدل ترين آب و هوا را داراست و به ندرت دماي زير صفر را تجربه مي كنند.

منبع: سايت راهنماسفر


برچسب‌ها: پايتخت كانادا، زبان رسمي كانادا، واحدپول كانادا، پيش شماره كانادا، آب وهواي كانادا،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۲ مهر ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۶:۳۰ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)

آبشار حيرت انگيز نياگارا در كانادا

آبشار حيرت انگيز نياگارا در كانادا

آبشار نياگارا (Niagara Falls) كه مجموعهٔ سه آبشاراست از معروف ترين و زيباترين آبشارهاي جهان مي باشد . نواحي اطراف آبشار نياگارا بسيار سرسبزو چشم نواز هستند و اين منطقه براي توريستان بسيار جذاب است.


برچسب‌ها: آبشار حيرت انگيز نياگارا در كانادا، آبشار حيرت انگيز نياگارا، آبشار نياگارا،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۲ مهر ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۵:۴۷ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)

خليج فاندي در كانادا

خليج فاندي در كانادا

خليج فاندي كه در بخش ساحل آتلانتيك كانادا واقع شده، بيشتر به خاطر جزر و مدهايش به شهرت رسيده است. خليج فاندي در سواحل اقيانوس اطلس در آمريكاي شمالي و داراي خط ساحلي كوتاه با آمريكا است. اين خليج در ژوئيه سال 2009 يكي از عجايب طبيعت نامگذاري شد. به اعتقاد گروهي نام فاندي تغيير شكل يافته لغت فندو به معناي شكاف است اما گروهي ميگويند اشاره به لغت پرتغالي فوندو به معناي قيف است كه شايد به دليل شكل اين خليج باشد.


برچسب‌ها: خليج فاندي در كانادا، خليج فاندي،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۲ مهر ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۴:۳۴ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)

باغ بوچارت در كانادا

باغ بوچارت در كانادا

باغ‌ بوچارت (به انگليسي: Butchart Gardens) به مجموعه باغي گفته مي‌شود كه در جزيره ونكوور در ۲۱ كيلومتري شمال ويكتوريا در استان بريتيش كلمبياي كانادا واقع است و يكي از بزرگترين باغ گلهاي طبيعي دنياست. خانم و آقاي بوچارت در بيش از يكصد سال پيش كاربري كارخانه سيمان خود را به زيباترين باغ جهان تغيير دادند. سال‌هاي بعد، با مشاركت معماران، طراحان باغ و باغبانان متعدد، بخش‌هاي ديگري نيز به اين باغ افزوده شد: باغ ايتاليايي، باغ رز،تالاب ستاره ، و باغ خصوصي.


برچسب‌ها: باغ بوچارت در كانادا، باغ بوچارت، بوچارت،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۲ مهر ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۲:۵۵ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)
[ ۱ ]
<< مطالب قدیمی‌تر >>