ویلا شمال
تور کربلا هوایی
خرید بک لینک
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
تور پوکت
تور تایلند
راهنماي گردشگري مكزيك راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي گردشگري مكزيك

درباره مكزيك :

ايالات متحد مكزيك يا مكزيك، كشوري است در آمريكاي شمالي. اين كشور بيش از ۱۲۰ ميليون نفر جمعيت دارد و پايتخت آن مكزيكوسيتي است.
۷۰ درصد مردم مكزيك از تبار مستيزو (دورگه سفيدپوست و سرخ‌پوست)، ۱۵ درصد سفيدپوست و ۹٫۸ درصد سرخ‌پوست هستند. ۸۲٫۷٪ مردم آن مسيحي كاتوليك و ۷٫۹ درصد پيرو ديگر شاخه‌هاي مسيحيت هستند.
اين كشور از شمال با ايالات متحده آمريكا و از جنوب شرقي با گواتمالا و بليز هم‌مرز است. همچنين اقيانوس آرام، در غرب و جنوب، خليج مكزيك در شرق و درياي كارائيب در جنوب شرق آن قرار دارند. اين كشور با حدود ۲ ميليون كيلومتر مربع وسعت، ۱۴اُمين كشور وسيع دنيا و ۱۱اُمين كشور پرجمعيت دنياست.

پايتخت رسمي مكزيك : مكزيكوسيتي
واحد پول رسمي : پزو
زبان رسمي مكزيك : زبان اداري و كاربردي در مكزيك زبان اسپانيايي است اما اين كشور يك زبان رسمي ندارد و از سال ۲۰۰۳، تعداد ۶۲ زبان بومي سرخ‌پوستي نيز به عنوان «زبان‌هاي ملي» ثبت شده و رسميت يافته‌است.

پيش شماره : 0052

 آب و هوا : مكزيك به رغم بودن در كنارآب هاي آزاد در قسمت شمال غرب صحراهاي بي آب و علف دارد ، اما برعكس در شمال شرق آب و هوايي معتدل و مرطوب دارد. شمال مكزيك در زمستان هوايي سرد و خشن دارد كه در گرم ترين مواقع سال در روز دما به 8 تا 12 درجه سانتي گراد مي رسد و در تابستان ها گرم شده و بارندگي هاي شديدي نيز در آن رخ مي دهد. در مركز مكزيك در جايي كه مكزيكوسيتي در آن واقع شده به دليل بودن در كنار جنگل هاي وسيع آب و هوا كمي معتدل تر و بهتر است.

منبع: سايت راهنماسفر


برچسب‌ها: پايتخت مكزيك، زبان رسمي مكزيك، واحد پول مكزيك، پيش شماره مكزيك، آب وهواي مكزيك،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۲ مهر ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۸:۳۴ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)

موزه زير آبي كانكون مكزيك

موزه زير آبي كانكون مكزيك

«كانكون» در زبان محلي به معناي «آشيانه مارها»، شهري ساحلي در مكزيك است كه هرساله غواصان و گردشگران بسياري را جذب خود مي‌كند. موزه زير آبي كانكون، موزه اي در زير آب سواحل شهر كانكون مكزيك است كه در سال 2009 تاسيس شد.


برچسب‌ها: موزه زير آبي كانكون مكزيك، موزه زير آبي كانكون، موزه زير آبي مكزيك، كانكون،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۲ مهر ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۷:۵۵ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)
[ ۱ ]
<< مطالب قدیمی‌تر >>