خرید زودپز برقی تفال
قیمت اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ مرغوب
قیمت انواع پیپ
فروشگاه سیگار برگ در تهران
دوره های آموزش آشپزی
آموزشگاه شیرینی پزی در تهران
دوره کافی شاپ حرفه ای
تور کربلا هوایی
خرید بک لینک
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
راهنماي گردشگري مصر راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي گردشگري مصر

درباره مصر :

مصر كشوري در شمال خاوري قاره آفريقا است و شبه جزيره سينا هم كه در قاره آسيا قرار گرفته بخشي از قلمرو اين كشور است. مصر در جنوب درياي مديترانه و غرب درياي سرخ قرار داشته و از غرب با ليبي، از جنوب با سودان و از سوي شبه جزيره سينا با اسرائيل و نوار غزه در فلسطين مرز زميني دارد.
مصر يكي از پرجمعيت‌ترين كشورهاي آفريقايي و خاورميانه است و اكثر جمعيت بيش از ۸۰ ميليون نفري آن در كنار رود نيل زندگي مي‌كنند. بخش عمدهٔ اين كشور كه در مجموع ۱ ميليون كيلومتر مربع وسعت دارد، از بيابان تشكيل شده و جمعيت پراكنده‌اي را در خود جاي داده‌است.
حدود ۱۲ درصد نيروي كار مصر در بخش گردشگري و شهرهاي تفريحي ساحل درياي سرخ فعاليت دارند. اقتصاد مصر يكي از متنوع‌ترين‌ترين منابع درآمدي را در كشورهاي خاورميانه داراست و بخش‌هاي گردشگري، كشاورزي، صنعت و خدمات هر يك به نسبتي تقريباً مساوي در توليد داخلي اين كشور سهم دارند.

پايتخت مصر : شهر قاهره
زبان رسمي : عربي
واحد پول رسمي مصر : پوند مصر

پيش شماره : 0020

آب و هوا :  آب و هواي مصر در نقاط مختلف متفاوت است. در تابستان در صحراها، هوا گرم و خشك و در ديگر نواحي گرم و مرطوب است. صحراي شرقي و غربي و كناره‌هاي درياي سرخ هواي گرم و يكساني دارد، ولي شمال كشور داراي آب و هواي مديترانه‌اي است. هواي مصر تقريباً در تمام فصول غبار آلود است.

علاوه بر گرد و غبار، ذرات معلق شن نيز هواي بياباني مصر را همراهي مي‌كند. اما در فصل بهار اين گرد و غبار به صورت طوفان‌هاي موسمي شن نمايان مي‌شود..درزمستان همه مناطق، آب و هوايي سرد و يخبندان دارند. دماي برخي مناطق گاهاً به ۲۵- درجه زير صفر مي رسد .

منبع: سايت راهنماسفر


برچسب‌ها: پايتخت مصر، زبان رسمي مصر، واحدپول مصر، پيش شماره مصر، آب وهواي مصر،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۲ مهر ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۷:۰۷ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)

هرم جيزه در مصر

هرم جيزه در مصر

هرم جيزه در مصر تنها بازمانده عجايب هفتگانه جهان به شمار مي‌آيد. اين هرم كه همراه با ده هرم كوچك ‌تر در خارج از قاهره در مصر قرار دارند، به دستور خوفو يا خئوپس، فرعون سلسله چهارم، ساخته شد از اينرو به اين هرم، هرم خوفو هم گفته مي‌شود. و قدمت آن به حدود ۲۶۰۰ قبل از ميلاد  مي‌رسد. ساخت آن توسط ۱۰۰٫۰۰۰ نفر كارگر در مدت ۲۰ سال به اتمام رسيده‌است.


برچسب‌ها: هرم جيزه در مصر، هرم جيزه، هرم در مصر،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۲ مهر ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۶:۱۲ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)
[ ۱ ]
<< مطالب قدیمی‌تر >>