ویلا شمال
تور کربلا هوایی
خرید بک لینک
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
تور پوکت
تور تایلند
راهنماي گردشگري تونس راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي گردشگري تونس

درباره تونس :‌

تونِس نام كشوري در شمال آفريقا و جنوب درياي مديترانه است كه از غرب با الجزاير و از شرق و جنوب با ليبي هم‌مرز است. پايتخت اين كشور شهر تونس است.تونس سرزميني گرم و خشك است. بخش دروني آن از بيابان‌هاي سنگلاخي و بخش جنوبي آن نيز از شنزارها پوشيده شده، اما كرانه‌هاي شمالي آن نسبتاً حاصلخيز و پوشيده از جنگل است. در شمال غربي تونس كوه‌هايي كم‌ارتفاع (دنبالهٔ شرقي رشته‌كوه‌هاي اطلس) وجود دارند. تونس هم‌چنين داراي چند درياچهٔ فصلي زمستاني است كه تابستان‌ها خشك و پوشيده از نمك هستند. و با توجه به تاثير مطلوب درياي مديترانه و ارتفاع كوه‌هاي شمالي از آب و هواي معتدل دريايي برخوردار مي‌باشد و خوش آب وهواترين كشور شمال آفريقاست. شهر تونس در منطقه‌ي جلگه‌اي شرق و شمال شرقي اين كشور در انتهاي خليج تونس قرار گرفته و از آب و هواي بسيار معتدل برخوردار است.

پايتخت تونس :  تونس

زبان رسمي تونس : عربي

واحد پولي تونس : دينار تونس

پيش شماره : 00216

آب و هوا : تونس سرزميني گرم و خشك است. بخش دروني آن از بيابان‌هاي سنگلاخي و بخش جنوبي آن نيز از شنزارها پوشيده شده، اما كرانه‌هاي شمالي آن نسبتاً حاصلخيز و پوشيده از جنگل است. در شمال غربي تونس كوه‌هايي كم‌ارتفاع وجود دارند. تونس هم‌چنين داراي چند درياچهٔ فصلي زمستاني است كه تابستان‌ها خشك و پوشيده از نمك هستند. وبا توجه به تاثير مطلوب درياي مديترانه و ارتفاع كوه هاي شمالي از آب و هواي معتدل دريايي برخوردار مي باشد و خوش آب وهواترين كشور شمال آفريقاست.شهر تونس در منطقه ي جلگه اي شرق و شمال شرقي اين كشور در انتهاي خليج تونس قرار گرفته و از آب و هواي بسيار معتدل برخوردار است.

منبع: سايت راهنماسفر


برچسب‌ها: پايتخت تونس، زبان رسمي تونس، واحدپول تونس، پيش شماره تونس، آب وهواي تونس،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۲ مهر ۱۳۹۵ | ۱۰:۱۳:۱۱ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)

شهر بندري سيدي بو سعيد در تونس

شهر بندري سيدي بو سعيد در تونس

سيدي بوسعيد شهركوچك و بسيار زيبايي است كه در20 كيلومتري پايتخت قرار دارد كه يكي از نقاط توريستي معروف اين كشور به شمار مي رود . رنگ آبي ديوارها, بافت سنتي و نزديكي به ساحل اين دهكده را به يكي از مناطق گردشگري تونس تبديل كرده است.


برچسب‌ها: شهر سيدي بوسعيد، سيدي بوسعيد، سيدي بوسعيد تونس،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۲ مهر ۱۳۹۵ | ۱۰:۱۲:۳۲ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)
[ ۱ ]
<< مطالب قدیمی‌تر >>