خرید زودپز برقی تفال
قیمت اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ مرغوب
قیمت انواع پیپ
فروشگاه سیگار برگ در تهران
دوره های آموزش آشپزی
آموزشگاه شیرینی پزی در تهران
دوره کافی شاپ حرفه ای
تور کربلا هوایی
خرید بک لینک
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
راهنماي گردشگري برزيل راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

تنديس مسيح در برزيل (Christ the Redeemer)

تنديس مسيح منجي به همراه شش مكان ديگر (ديوار بزرگ چين، تاج محل در هند، تماشاخانه‌ي رومي كولوسئوم در ايتاليا، شهر باستاني ماچو پيچو در پرو، شهر پترا در اردن و هرم‌هاي چيچن ايتزا در مكزيك) به طور رسمي در هفتم جولاي سال ۲۰۰۷ در ليسبون پرتغال به‌عنوان عجايب هفتگانه‌ي جديد جهان معرفي شدند. اين اماكن ديدني با رأي بيش از ۱۰۰ ميليون نفر از سراسر دنيا انتخاب شده‌اند. در ادامه به معرفي تنديس مسيح مي پردازيم.

جاذبه هاي گردشگري برزيل

تنديس مسيح در ريودوژانيرو بعد از تنديس مسيح پادشاه در لهستان و تنديس Cristo de la Concordia در بوليوي، سومين تنديس بزرگ مسيح در دنيا است. تنديس مسيح منجي يكي از عجايب هفتگانه جديد جهان و پنجمين مجسمه‌ي بزرگ دنيا شناخته مي‌شود كه به عنوان بزرگ‌ترين مجسمه‌ي آر دكوي (Art Déco) دنيا بر فراز قله‌ي كوه ۷۰۰ متري كوركووادو (Corcovado)ريودوژانيروي برزيل قرار دارد.

جاذبه هاي گردشگري برزيل

تنديس سنگي مسيح، درست بالاي كوهستان كوركووادو واقع شده است، دو بازوي آن كه به شكل آغوش باز در آمده‌اند و نمايانگر اين است كه مسيح با آغوش باز، پذيراي همه‌ي نسل بشر خواهد بود. دست چپ اين تنديس به مناطق شمالي ريو دو ژانيرو و دست راست آن به مناطق جنوبي اين شهر اشاره مي‌كند.  و به تمام نقاط شهر اشراف دارد، گويي كه در حال مراقبت از فضاي اطراف خود است.

اين سازه در ۱۲ اكتبر سال ۱۹۳۱ افتتاح شد و ساخت آن ۹ سال به طول انجاميد و ۲۵۰ هزار دلار آمريكا، معادل ۳/۲ ميليون دلار امروزي هزينه داشت. اين سازه سمبل مسيحيت در برزيل است و امروزه به‌عنوان نماد شهر ريودوژانيرو در سراسر دنيا شناخته شده است. يك مهندس محلي به نام هيتور داسيلوا كاستا، مجسمه را طراحي كرد و مجسمه‌ساز فرانسوي لهستاني، يعني پل لندوفسكي، آن را ساخت. اين تنديس ۶۳۵ تن وزن دارد و بين سال‌هاي ۱۹۲۲ و ۱۹۳۱ ، از بتن ساخته شده و با سنگ صابون پوشيده شده است. مجسمه مسيح بدون در نظر گرفتن پايه‌ي آن كه ۸ متر است، ۳۰ متر ارتفاع دارد. عرض فاصله‌ي بين دو دست تنديس كه به دو طرف گشوده شده، ۲۸ متر است.

جاذبه هاي گردشگري برزيل

بهترين زمان براي بازديد از تنديس اول صبح هنگام طلوع آفتاب در هواي صاف يا شب هنگام  است. در زمان برگزاري رويدادهاي بزرگي چون جام جهاني و المپيك  و به خصوص هنگام برگزاري كارناوال ميليون‌ها گردشگر از سراسر جهان در ريو دو ژانيرو حضور دارند كه بهتر است اگر در اين زمان‌ها قصد سفر داريد، از مدت‌ها قبل بليت رزرو كنيد و برنامه‌ريزي صحيحي داشته باشيد.

منبع: سايت راهنماي سفر


برچسب‌ها: تنديس مسيح در برزيل، برزيل،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۶ آبان ۱۳۹۶ | ۰۹:۱۱:۵۱ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)

راهنماي گردشگري برزيل

درباره كشور برزيل :

جمهوري فدراتيو برزيل بزرگ‌ترين و پرجمعيّت‌ترين كشور آمريكاي جنوبي است. شرقي‌ترين كشور قاره آمريكاست .برزيل داراي زمين‌هاي كشاورزي وسيع و جنگل‌هاي استوايي است  و با داشتن منابع طبيعي گسترده و نيروي كاري غني قدرتمندترين اقتصاد آمريكاي جنوبي است.برزيل مستعمرهٔ پرتغال بود و . برزيل كشوري چندمليتي است و جمعيت آن متشكل از نژادهاي اروپايي، سرخ‌پوستان آمريكا، آفريقائيان و نيز آسيائيان است.

پايتخت برزيل  : برازيليا

مذهب اصلي برزيل : كاتوليك كليساي رم

زبان رسمي برزيل : پرتغالي (اين كشور تنها كشور قاره آمريكاست كه مردم آن به زبان پرتغالي سخن مي‌گويند)

واحد پول : رئال

پيش شماره : 0055

اب و هوا : برزيل پنجمين كشور بزرگ دنياست كه 3 منطقه آب و هوايي متفاوت دارد. آب و هواي برزيل به صورت قابل توجهي از شمال استوايي آن تا مناطق معتدل آن تفاوت دارد. دماي ناحيه استوايي بالاي ۲۵ درجه سانتيگراد است اما دماي هوا در مناطق معتدل در گرمترين حالت از ۳۰ درجه سانتيگراد تجاوز نمي‌كند. تنوع فصلي بسيار كمي در نزديكي خط استوا وجود دارد؛ هرچند آب‌و‌هواي اين منطقه مي‌تواند به خصوص در مواقع باران به اندازه كافي خنك باشد تا لباس گرم پوشيد.

منبع: سايت راهنماسفر


برچسب‌ها: پايتخت برزيل، زبان رسمي برزيل، مذهب برزيل، پيش شماره برزيل، آب وهواي برزيل،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۲ مهر ۱۳۹۵ | ۰۹:۲۵:۲۴ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)

آبشارهاي ايگواسو برزيل

آبشارهاي ايگواسو برزيل

در سال ۱۵۴۹ يك سياح اسپانيايي به نام كابزا دو واكا در حال پياده روي در مسير رودخانه، آبشارهاي عظيمي را كشف كرد و آنرا Quedas de Santa Maria ناميد كه بعدها به Quedas del Iguazu تغيير نام داد. ايگواسو يك اسم بومي از قبايل گواراني امريكاي جنوبي به معني آب بزرگ مي باشد.


برچسب‌ها: آبشارهاي ايگواسو، آبشارهاي ايگواسو برزيل، آبشاربرزيل، آبشار ايگواسو،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۲ مهر ۱۳۹۵ | ۰۹:۲۴:۴۵ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)

شهر ايگواسو برزيل

شهر ايگواسو برزيل

فوز دو ايگواسو (دهانه رود ايگواسو) نام شهري است كه در مرز آبشارهاي ايگواسو قرار گرفته است. ايگواسو يكي از شهرهاي بزرگ استان پارانا مي باشد. جمعيت شهر حدود ۲۶۵۰۰۰ نفر و در ۶۵۰ كيلومتري غرب كوريتيبا (مركز استان پارانا) قرار گرفته است.


برچسب‌ها: شهر ايگواسو برزيل، شهر ايگواسو،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۲ مهر ۱۳۹۵ | ۰۹:۲۴:۰۰ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)

كارناوال مشهور ريو در برزيل

كارناوال مشهور ريو در برزيل

كارناوال ريو مشهورترين فستيوال و مراسم پايكوبي در جهان است. تقريبا در هر گوشه اي از برزيل ، جشن و كارناوال وجود دارد ، و بهترين و شناخته شده ترين آن ها در رسيف همراه با اوليندا و سالوادور برگزار مي شود. اما بزرگترين و بهترين كارناوال ، بدون شك كارناوال ريو دو ژانيرو مي باشد.


برچسب‌ها: كارناوال ريو دو ژانيرو، كارناوال ريو، كارناوال ريو دو ژانيرو برزيل،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۲ مهر ۱۳۹۵ | ۰۹:۲۲:۰۴ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)

شهر ريودو ژانيرو در برزيل

شهر ريودو ژانيرو در برزيل

جالب است بدانيد كه ريو دومين شهر بزرگ برزيل، مركز ايالت ريو در اين كشور و همچنين ششمين شهر بزرگ در امريكاست. ريو و كشور برزيل در نيمه جنوبي كره زمين و در نزديكي خط استوا قرار دارد، در نتيجه داراي آب و هوايي گرم‌سيري و استوايي است و به همين جهت پوشش گياهي متنوعي و نمايي سرسبز دارد.


برچسب‌ها: شهر ريودو ژانيرو، شهر ريودو ژانيرو برزيل، ريودو ژانيرو، ريو، شهر ريو برزيل،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۲ مهر ۱۳۹۵ | ۰۹:۲۱:۰۰ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)
[ ۱ ]
<< مطالب قدیمی‌تر >>