ساخت وبلاگ
تور استانبول
تور کیش
آموزش مدریت پسماند
قیمت تشک طبی
ساعت دیواری
آینه فانتزی
ویزای کانادا
تور پوکت
تور تایلند
تور کانادا
راهنماي گردشگري ايران راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

درياچه سد سقالكسار گيلان

سد خاكي سقالكسار يكي از بزرگترين درياچه ها در منطقه سقالكسار مي باشد . سقالكسار نام روستايي توريستي از توابع بخش مركزي شهرستان رشت در استان گيلان ايران مي باشد كه در ۱۵ كيلومتري جنوب شهر رشت در دهستان لاكان قرار دارد و داراي طبيعت بسيار زيبايي است  و در تمامي فصول مسافران را به سمت خود جذب مي كند.
درياچه سقالكسار در ميان انبوهي از درخت هاي جنگلي سر به آسمان كشيده  احاطه شده است و در هر فصلي زيبايي خاص خودش را دارد كه باعث جذب گردشگران بسياري از سراسر كشور به اين منطقه مي شود. اين درياچه به وسعت 15 هكتار با ارتفاع 64 متر از سطح دريا و داراي طول 600 متر و عرض 500 متر است. آب درياچه سد سقالكسار از ريزش هاي جوي و چشمه ساران منطقه تامين مي شود. واژه‌ سقالكسار به‌ معناي محل آب خوردن پرندگان است. در گذشته پرندگاني مانند لك و سار به اين روستا مي‌ آمدند و از چشمه موجود در آن آب مي‌ خوردند به همين خاطر اين روستا سقالكسار ناميده شده است.


برچسب‌ها: درياچه سد سقالكسار گيلان، سد سقالكسار، جاذبه هاي گردشگري كانادا،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱ مرداد ۱۳۹۶ | ۰۸:۲۴:۲۲ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)

قمصر كاشان؛ پيچيدن عطر بهشت در كاشان

كاشان و مراكز گلاب‌گيري تابعه در فصل بهار ميزبان موج عظيمي از گردشگران داخلي و خارجي است كه از نقاط مختلف ايران و جهان به اين منطقه سرازير مي‌شوند، مي‌باشد. گلاب‌گيري و گلاب كاشان به شهرت ملي و فراملي دست يافته است. به طور كلي در تمام مراكز با شكفتن گل‌هاي محمدي، در آغاز  صبح زن و مرد، كوچك و بزرگ از خانه‌هاي‌شان به سوي گلستان‌ها سرازير مي‌شوند و اكثر اعضاي خانواده به طريقي در گل چيني و مراحل گلاب گيري نقش دارند به همين دليل در اين مراكز اقتصاد خانواده‌ها از رونق خاصي برخوردار است.


برچسب‌ها: قمصر كاشان، گلابگيري، گلاب كاشان، جاذبه هاي گردشگري كاشان،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱ مرداد ۱۳۹۶ | ۰۸:۲۲:۲۵ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)

درياچه هاي تار و هوير دماوند

شهرستان دماوند به دليل وجود آثار تاريخي متعدد، شرايط آب و هوايي مناسب در تابستانها و وجود جاذبه هاي طبيعي؛ از جايگاه ويژه اي در حوزه گردشگري استان تهران برخوردار است.

درياچه ‎هاى تار و هوير در 30 كيلومترى شرق شهرستان دماوند، از جمله درياچه‎هاى آب شيرين و طبيعي كوهستانى هستند كه در ارتفاع بيش از 2900 متر از سطح دريا در استان تهران واقع است. آب و هواي درياچه در فصول مختلف سال بسيار سرد و همواره در معرض ورزش بادهاي غربي است. سفر به اين درياچه معمولا از اواسط ارديبهشت ماه آغاز مي‌شود و تا پايان تابستان ادامه مي‌يابد
دو درياچه مرتفع تار و هوير در فاصله حدود 500 متري از يكديگر قرار دارند و در جناح جنوبي رشته كوه هاي فيروزكوه در شرق شهرستان دماوند و غرب شهر فيروزكوه واقع گرديده اند.


برچسب‌ها: درياچه هاي تار دماوند، درياچه هوير دماوند، جاذبه هاي گردشگري دماوند،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱ مرداد ۱۳۹۶ | ۰۸:۱۹:۴۷ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)

جنگل هاي دريايي حرا در قشم

جنگل هاي حرا يكي از عجيب ترين عناصر طبيعي خلقت در جهان هستند. بين جزيره قشم و بخشي از استان هرمزگان (در فاصله بين شمال جزيره قشم و بندر خمير) يكي از شگفت آورترين جاذبه هاي طبيعي كشورمان است كه هر سال گردشگران داخلي و خارجي بسياري را به خود جذب مي كند.اين جنگل هاي دريايي در گستره‌اي برابر 200 كيلومترمربع بوجود آمده كه از تنوع زيستي بالايي برخوردار است و تفاوتي آشكار با تمامي جنگل‌هايي دارد كه تا كنون ديده‌ايد.


برچسب‌ها: جنگل هاي دريايي حرا در قشم، قشم، جاذبه هاي گردشگري قشم،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱ مرداد ۱۳۹۶ | ۰۸:۱۷:۳۴ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)

آبشار شاهاندشت آمل

آبشار شاهاندشت آمل در دهكده اي به نام شاهاندشت در منطقه اميري لاريجان در جاده هراز استان مازندران واقع است. آبشار شاهاندشت با طول تقريبي 170 متر در كنار قلعه باشكوه ملك بهمن قرار دارد. اين آبشار در 96 كيلومتري جاده هراز و 65 كيلومتري شهر آمل قرار دارد.

آبشار شاهاندشت در ارتفاعات مشرف به روستاي شاهاندشت از كنار قلعه ملك بهمن بر روي يك‌كوه هرمي شكل مشرف به روستاي شاهان‌ دشت به پايين ميريزد. آبشار اصلي شاهان‌ دشت با ارتفاع 43 متر عظيم، پرآب، دائمي و درجانب جنوبي جاده و رودخانه هراز قرار دارد كه باشكوهي وصف‌ناپذير خودنمائي مي‌كند. آبشار شاهاندشت  داراي مجموعا هشت آبشار متعدد است و در مجموع ارتفاعي 170 متري دارد.


برچسب‌ها: آبشار شاهاندشت آمل، جاذبه هاي گردشگري مازندران،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱ مرداد ۱۳۹۶ | ۰۸:۱۵:۳۸ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)

دشت لاله هاي واژگون اليگودرز لرستان

اين دشت زيبا در ارتفاعات اشترانكوه در منطقه سردسير شرق  استان لرستان  قرار دارد و توسط كوه هاي ديگري همچون مورزرين ، قالي كوه ، شاه كول و نسارتخت  احاطه شده و زيبايي آن دو چندان شده است دشت لاله هاي واژگون اليگودرز در منطقه حفاظت شده اشترانكوه با وسعت 2900 هكتار مي باشد.
دشت لاله هاي واژگون اليگودرز داراي  مناظر چشم نواز و بي بديل و طبيعت بكر است كه همه ساله خيل عظيم گردشگران و دوست داران طبيعت را از سراسر كشور به خود جذب مي­كند. در اين دشت زيبا ومنحصر به فرد دو نوع كمياب از گل هاي لاله واژگون به نام هاي 'سوسن چلچراغ' و 'اشك مريم' با ارتفاعي بالغ بر ۱۲۰ سانتي متر مي رويد.


برچسب‌ها: دشت لاله هاي واژگون، اليگودرز، لرستان، جاذبه هاي گردشگري لرستان،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۴ تير ۱۳۹۶ | ۰۲:۱۱:۴۶ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)

پل معلق دره خزينه در استان لرستان

استان لرستان به علت اهميت ويژه‌اي كه در گذرگاه شمال به جنوب كشور در طول تاريخ داشته و همچنين موقعيت خاص جغرافيايي جزء مناطق پرتردد به شمار مي‌آيد. همچنين داراي ويژگي‌هاي منحصربه‌فردي است و هر كس با هر سليقه‌اي مي‌تواند مكاني مطابق ميل خود براي لذت بردن در دسترس داشته باشد.


برچسب‌ها: پل معلق دره خزينه در استان لرستان، جاذبه هاي گردشگري لرستان،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۴ تير ۱۳۹۶ | ۰۲:۰۹:۴۳ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ]
<< مطالب قدیمی‌تر >>